Derbi kola u potpunosti je opravdao očekivanja. Nakon 40 minuta muške, čvrste košarke, Kragujevčani su upisali sedmu pobedu u sezoni. Ovaj put pao je somborski “Joker” (67:66).
Rednički je bolje otvorio utakmicu i već u četvrtom  minutu ostvario dvocifrenu prednost. Somborci se međutim vraćaju u meč pa se na prvu pauzu odlazi sa jednim košem razlike.
U drugoj četvrtini gosti su poveli ali je tajm – aut zatražen u pravom trenutku nakon čega su košarkaši Radničkog napravili seriju 11:0.
U trećem delu igre ponovo dramatičan tok. Ekipa iz Sombora koristi pad koncentracije domaćeg tima i prelazi u vođstvo. Domaćini su ubrzo konsolidovali redove i ovaj deo igre provode kraju rezultatom 53:48.
U završnici meča drama se nastavila jer se razlika svela na jedan koš razlike. Sportska sreća ali i umešnost pod koševima ipak je presudila za važnu pobedu Radničkog i ostvarenu prvu poziciju na tabeli
U narednom kolu Radnički gostuje ekipi Železničara iz Čačka.