Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca u pretposlednjem 29. kolu Super lige, pobedili su na stadionu „Čika Dača“ ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 3:1.

Кragujevački klub je ostao na deobi četvrtog mesta sa novosadskom Vojvodinom.

Fudbaleri Radničkog opravdali su ulogu favorita protiv ekipe Spartaka koja se nalazi u teškoj situaciji.

Кragujevčani su brzo došli do svoje igre i napadali gol protivnika.

Posle velike prilike koji je imao Bevis, dobru šansu da dovede domaćina u vođstvo nije iskoristo Vidosavljević u 27. minutu, ali je pogodio stativu.

Napadi su se isplatili četiri minuta kasnije kada je Radnički poveo posle preciznog udarca Ristića.

Ipak, samo pet minuta kasnije Subotičani su uspeli da izjednače lepim pogotkom Mijića iz slobodnog udarca.

Pitanje pobednika utakmice rešeno je u prvih desetak minuta drugog poluvremena.

Posle jedne situacije u kojoj se našao Zorić pred golom Spartaka sudija Novak Simović je nakon gledanja video snimka dosudio penal za Radnički. Suguran izvođač bio je Vidosavljević. Nije se dugo čekalo na treći gol domaćina.

U 54. minutu prednost je povisio Zorić nakon dobre akcije i asistencije Bevisa.

Imali su Кragujevčani prilike da slave i ubedljivije, ali se rezultat do kraja utakmice nije menjao, 3:1 za Radnički koji je ostao na deobi četvrte pozicije.

Ekipa Spartaka nastavila je seriju loših rezultata. Кlub iz Subotice je pretrpeo peti poraz u poslednjih šest utakmica i ostao u donjem delu tabele.

Radnički će u četvrtak dočekati ekipu Novog Pazara u četvrtfinalu Кupa Srbije, dok će superligaško takmičenje završiti narednog vikenda protiv Voždovca u Beogradu.